o nas

Historia klubu zaczyna się od historii trzech sióstr – Magdy, Olgi i Karoliny – odnoszących sukcesy w dziecięcym i młodzieżowym tenisie. Kiedy na przełomie lat 80. i 90. zmieniał się na naszych oczach system polityczny i gospodarczy, nie był to najlepszy czas dla rozwoju tenisa w Polsce. Jednak ojciec trzech młodych tenisistek – Bernard Rejniak miał wielkie marzenie. Chciał, by jego utalentowane córki mogły trenować razem i w jednym miejscu. Tak zrodził się, początkowo zdawałoby się szalony, pomysł stworzenia Szkoły Tenisa Tie Break. Dzięki determinacji Bernarda zmaterializował się w 1991 roku. Tak powstał nasz klub.

Od początku prowadziliśmy cykliczne i regularne szkolenie dzieci i młodzieży. Z czasem staliśmy się jednym z największych i najlepszych ośrodków treningu tenisowego dzieci w Polsce. Od kilkunastu lat współpracują z nami okoliczne przedszkola i szkoły podstawowe z Ursynowa. Uczniowie tenisowych klas sportowych, w ramach lekcji wychowania fizycznego, trenują na naszych kortach, pod uważnym okiem licencjonowanych trenerów.

Kolejnym krokiem w rozwoju były zmiany w roku 2010. Jako pierwsi rozpoczęliśmy wdrażanie nowego systemu nauczania tenisa wśród dzieci i młodzieży, według formuły Play&Stay, promowanej przez Międzynarodową Federację Tenisa (ITF). Program ten szczególny nacisk kładzie na nauczanie dzieci do dziesiątego roku życia.

W Polsce koordynatorem programu Tenis 10 z ramienia PZT, w latach 2009-2014, była, zarządzająca naszą Szkołą, Magdalena Rejniak-Romer. Zaś wywodzący się z naszego Klubu trenerzy – Krzysztof Walter (Mazzi) i Jacek Multan są współautorami podręcznika Tenis 10, żyj tenisowo-graj kolorowo. Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy również program Tenis Xpress i inne nowinki do nauki gry w tenisa dla dorosłych.

Mamy bogate doświadczenie w organizacji międzynarodowych turniejów tenisowych dla kobiet z cyklu ITF. Na warszawskich turniejach Ursynów Cup, BGŻ Cup oraz wyjazdowym Olecko Cup swoje pierwsze punkty do światowego rankingu zdobywały późniejsze zawodniczki z pierwszej setki WTA. Agnieszka Radwańska na naszych kortach wygrała swój pierwszy zawodowy turniej – Ursynów Cup 2005. Na Ursynowie grały także jej młodsza siostra Urszula, Klaudia Jans-Ignacik, Alicja Rosolska, Paula Kania czy Anna Żarska. W turniejach młodzieżowych chłopców z powodzeniem prezentował się przygotowujący się do zawodowej kariery Jerzy Janowicz.

Podczas zawodowych turniejów organizowaliśmy wiele tenisowych imprez dla dzieci, podczas których przewinęło się przez nasz klub dziesiątki dzieci. W tym także drobna trzylatka z Raszyna – Iga Świątek. Przyszła liderka światowych rankingów, wraz ze swoją starszą siostrą Agatą, rywalizowała w grach i zabawach na klubowej hali dostosowanej do treningów Tenis 10.  

Od lat organizujemy obozy i półkolonie tenisowe oraz wczasy tenisowe dla rodzin. Instruktorzy i trenerzy Szkoły biorą czynny udział w szkoleniach Tenis 10 organizowanych przez PZT. Wielokrotnie zajmowaliśmy miejsce na podium w konkursie na Najlepszy Klub Roku Tenis 10 Polskiego Związku Tenisowego. Regularnie organizujemy turnieje Tenis 10 we wszystkich kategoriach wiekowych, od 6 do 10 roku życia, oraz turnieje amatorskie dla młodzieży i dorosłych.

Rok 2024 jest trzydziestym trzecim rokiem naszego istnienia, a że 33 to liczba mistrzowska, wierzymy, że nasze dalekosiężne i odważne plany na kolejne sezony działalności zrealizują się właśnie w sposób mistrzowski.

Bernard Rejniak

pomysłodawca i założyciel
Szkoły Tenisa Tie Break
(1991)

Magdalena Rejniak-Romer

właścicielka Szkoły Tenisa Tie Break

Karolina Rejniak-Oszczyk

właścicielka Szkoły Tenisa Tie Break